cz de en

pojištovny

"Díky přesným a dobře roztříděným informacím, jsem zde nalezla přesné odpovědi na mé nejasnosti ohlendě povinného ručení a poté si jej pomocí on-line porovnávače objednala během pár minut z domu."

Účetní, Brno, Bc. Lucie Audová
Nejlevnější letní pneumatiky online.


Úvod » Nehody
tisk stránky přidat k oblíbeným položkám

Nehody

Jak vyplnit záznam o nehodě

Když se Vám stane nehoda, je to sice nepříjemné, je však dobré být na to připraven a vědět, jak se v určité situaci zachovat. Při špatném dodržení doporučených zásad se totiž můžete dostat do ještě větších problémů, než je nehoda samotná... Více »

Přítomnost policie u nehody

Policie se k nehodě v současné době nepřivolává pokaždé, pouze v několika případech, které jsou tyto: Došlo k usmrcení nebo zranění osoby... Více »

Havarijní pojitění

Havarijní pojištění, je pojištění, při kterém si majitel vozidla, jeho držitel anebo jiný typ pojistníka dojednává pojistnou smlouvu s příslušnou pojišťovnou. Pojistná smlouva může zabezpečit úhradu škody vzniklou při jednom z následujících rizik anebo kombinaci těchto rizik spojených s vozidlem... Více »

Platnost zelené karty

Zelená karta je mezinárodním osvědčením, která prokazuje tu skutečnost, že k vozidlu je uzavřena smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, neboli povinné ručení. Od roku 2009 je to jediný doklad o pojištění vozidla. Proto jej řidiči musí mít ve vozidle u sebe. Když zelenou kartu nepředložíte, hrozí vám pokuta až do výše 1 500 Kč... Více »

Prasknuté čelní sklo

Prasknuté čelní sklo je velmi častá záležitost. Většinou se to stane tak, že jedete po silnici a z vozidla před vámi vletí kamínek přímo na vaše sklo. Následuje pak velká "pavučina", či v lepším případě jen oděrka. Ovšem i z této malé oděrky vlivem změny ročních období, slunečního záření, vatru apod. může vzniknout prasklinka větší a větší. Pokud se Vám něco takového stane, pro její vyřešení záleží na tom, zda-li máte připojištěné přední sklo, či nikoliv k povinnému ručení... Více »

Ztráta SPZky

Ztratili jste vaším nebo cizím zaviněním SPZ na vašem vozidle? Tak to velice opatrně, protože policie vám při tomto zjištění naúčtuje pokutu v rozmezí 5 000 Kč až 10 000 Kč a taky možnost dokonce až na jeden rok odebrat řidičský průkaz. Tyto ne příliš malé sankce hrozí řidičům hlavně z toho důvodu, že toho spousty z nich zneužívala hlavně při vyfotografování policií, či překračování rychlosti... Více »

© Nehody 2024
| Ochrana osobních údajů | Ostaní webové stránky | Kontakt |
Tento web není oficiální stránkou žádné pojišťovny ani instituce a informace na něm v některých příadech nemusejí být aktuální a správné. Ověřte si prosím zde získáné informace na oficiálních stránkách pojišťoven a institucí. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody způsobené informacemi zde publikovanými. Chcete-li si půjčit, zkuste půjčky bez registru můžete mít finance do pár dní na vašem bankovním účtu.