cz de en

pojištovny

"Díky přesným a dobře roztříděným informacím, jsem zde nalezla přesné odpovědi na mé nejasnosti ohlendě povinného ručení a poté si jej pomocí on-line porovnávače objednala během pár minut z domu."

Účetní, Brno, Bc. Lucie Audová
Nejlevnější letní pneumatiky online.


Úvod » Jak postupovat » Jak sjednat povinné ručení
tisk stránky přidat k oblíbeným položkám

Jak sjednat povinné ručení

Existuje několik způsobů jak sjednat povinné ručení. První možností je návštěva pobočky, která má výhodu tu, že již při odchodu z ní již máte platné povinné ručení. K tomu je potřeba si vzít s sebou občanský průkaz a velký technický průkaz.

Druhou možností je možnost sjednat povinné ručení i přes finanční poradce, kteří se komplexně starají o Vaše finance. Finanční poradce Vás navštíví, vyberete si pro vás vhodné povinné ručení a on již vše zařídí bez nutnosti někam chodit na pobočku apod.

Třetí možností je sjednat si povinné ručení telefonicky a čtvrtou možností můžete sjednat povinné ručení on-line, tedy prostřednictvím internetu. Pokud nenavštívíte pobočku osobně a sjednáte povinné ručení na dálku (telefon, internet), pojišťovna Vám smlouvu a zelenu kartu zašle nejpozději do 2 až 3 dnů, ovšem povinné ručení platí již hned druhý den (samozřejmě musí být zaplacená platba za povinné ručení). Poslední možností bývá možnost sjednání povinného ručení i prostřednictvím pošty, kdy ze stránek příslušné pojišťovny si stáhnete smlouvu, vyplníte a zašlete na příslušnou adresu.

Souhrn sjednání povinného ručení:

  1. Návštěva příslušné pobočky (nevýhodou je nemožnost srovnání produktů povinného ručení s ostatními pojišťovnami, výhodou naopak okamžité sjednání)
  2. Přes finančního poradce (Nemusíte nikam chodit, vše zařídí finanční poradce. Dochází však většinou k mírnému zpoždění, protože se vše odehrává před další osobu. Výhodou je i možnost porady o volbě povinného ručení, jeho výhody a nevýhody)
  3. Telefonicky (výhodou je možnost sjednání z pohodlí domova, kdy se dovoláte přímo na pobočku pojišťovny. Nevýhodou nemožnost rychlého srovnání nabídkou jiných pojišťoven)
  4. On-line (Jedná se o sjednání přes internet, rychlé, jednoduché vyřízení během několika chvil, kdy si máte možnost srovnat jednotlivé nabídky pojišťoven a vybrat si nejvýhodnější pro každého z vás)
  5. Poštou (na webových stránkách příslušných pojišťoven si můžete stáhnout i formulář, který vyplníte a zašlete na příslušnou adresu, nevýhodou je pomalý způsob)
Autor: Ing. Lukáš Ouředníček | Aktualizováno: 18.9.2013
© Jak sjednat povinné ručení 2024
| Ochrana osobních údajů | Ostaní webové stránky | Kontakt |
Tento web není oficiální stránkou žádné pojišťovny ani instituce a informace na něm v některých příadech nemusejí být aktuální a správné. Ověřte si prosím zde získáné informace na oficiálních stránkách pojišťoven a institucí. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody způsobené informacemi zde publikovanými. Chcete-li si půjčit, zkuste půjčky bez registru můžete mít finance do pár dní na vašem bankovním účtu.