cz de en

pojištovny

"Díky přesným a dobře roztříděným informacím, jsem zde nalezla přesné odpovědi na mé nejasnosti ohlendě povinného ručení a poté si jej pomocí on-line porovnávače objednala během pár minut z domu."

Účetní, Brno, Bc. Lucie Audová
Nejlevnější letní pneumatiky online.


Úvod » Povinná výbava auta od 1.1.2011
tisk stránky přidat k oblíbeným položkám

Povinná výbava auta od 1.1.2011

Od 1. ledna 2011 vstupuje v plnou platnost nová vyhláška která až na pár vyjímek platí již od druhé poloviny roku 2009. V této nové vyhlášce je například zrušena povinnost mít rezervní pneumatiku (stačí mít pouze opravárenskou sadu na která dokáže defekt na pneumatice dostatečně spravit pro dojetí do servisu). Mezi další povinnou výbavu vozidla od roku 2011 patří reflexní vesta. Mezi největší změny patří změna obsahu autolékarničky. Především do lékárničky přibila resuctitační maska a termofólie pro zabalení poraněného a ochraně proti prochlazení. Nové typy lékárníček budou k dostání na většině čerpacích stanic a u prodejců autmobilů. Cena nové autolékárničky by se měla pohybovat kolem 300 Kč.


Povinná výbava pro motorová vozidly v kategorii M a N

  • Výstražný trojúhelník
  • Reflexní vesta - povinná bude podle novely od 1. ledna 2011
  • Lékárnička - od 1. ledna 2011 se také změní obsah lékárniček pro automobily i motocykly
  • Náhradní elektrické pojistky
  • Náhradní žárovky
  • Zvedák
  • Klíč na matice kol
  • Náhradní kolo , nebo speciální sadu na opravu pneumatiky.

Další informace o povinné výbavě

Autolékárnička pro rok 2011

V centrálním registru vozidel je registrován přibližně 7,5 miliónů motorových vozidel. Většina z nich musí mít od 1. Ledna 2011 v povinné výbavě reflexní vestu a novou autolékárničku, splňující podmínky vyhlášky ministerstva dopravy, která nabyla účinnosti 15. září 2010... Více »

Zimní pneumatiky

Nepřezout na zimní pneumatiky je riskem, který se vyplatit rozhodně nemusí. Zimní pneumatiky jsou totiž uzpůsobeny k nízkým teplotám, sněhu či ledu. Proto odkud nevyjedete v zimě s letní pneumatikou vlivem sněhu, či ledu, zimní většinou ano. Přesný termín k přezutí letních za zimní a naopak však není jednoznačně určeno.... Více »

Letní pneumatiky

Nejzákladnějším rozdělením pneumatik jsou pneumatiky pro letní a zimní období, existují však i pneumatiky celoroční. Pokud jste vlastníkem zimních pneumatik, neváhejte při změně zimního za letní období přejít také na letní pneu. Přesný termín k přezutí zimních za letní a naopak však není jednoznačně určen. Doporučuje se přezout ze zimních na letní, pokud teplota venku dosahuje trvale nad 7 °C... Více »

Značka zimní výbava

Od 10. 12. 2008 vešla v platnost nová dopravní značka s názvem zimní výbava a konec zimní výbavy. Tato značka je prozatím umístěna mezi Humpolcem a Velkou Bíteší a značí, že v tomto úseku je potřeba mít zimní pneumatiky. Více »

© Výbava 2024
| Ochrana osobních údajů | Ostaní webové stránky | Kontakt |
Tento web není oficiální stránkou žádné pojišťovny ani instituce a informace na něm v některých příadech nemusejí být aktuální a správné. Ověřte si prosím zde získáné informace na oficiálních stránkách pojišťoven a institucí. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody způsobené informacemi zde publikovanými. Chcete-li si půjčit, zkuste půjčky bez registru můžete mít finance do pár dní na vašem bankovním účtu.