cz de en

pojištovny

"Díky přesným a dobře roztříděným informacím, jsem zde nalezla přesné odpovědi na mé nejasnosti ohlendě povinného ručení a poté si jej pomocí on-line porovnávače objednala během pár minut z domu."

Účetní, Brno, Bc. Lucie Audová
Nejlevnější letní pneumatiky online.


Úvod » Nehody » Platnost zelené karty
tisk stránky přidat k oblíbeným položkám

Platnost zelené karty

Zelená karta je mezinárodním osvědčením, která prokazuje tu skutečnost, že k vozidlu je uzavřena smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, neboli povinné ručení. Od roku 2009 je to jediný doklad o pojištění vozidla. Proto jej řidiči musí mít ve vozidle u sebe. Když zelenou kartu nepředložíte, hrozí vám pokuta až do výše 1 500 Kč.

Cesty v zahraničí

Zelená karta není pouze dokladem, který prokazuje smlouvu o pojištění, ale také vstupenkou do cizích zemí vašeho vozidla bez nutnosti uzavírat pojištění v jiných cizích státech. Platnost zelené karty je podle zákona č. 168/199 Sb., platná pro všechny státy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a dalších států, které jsou uvedeny ve vyhlášce ministerstva financí (MF).

Státy, kde platí zelená karta

Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Írán, Irsko, Island, Izrael, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Maroko, Monako, Moldavsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovenská republika, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Srbsko a Černá Hora, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tunisko, Turecko, Ukrajina, Vatikán.
Autor: Ing. Lukáš Ouředníček | Aktualizováno: 18.9.2013
© Platnost zelené karty 2023
| Ochrana osobních údajů | Ostaní webové stránky | Kontakt |
Tento web není oficiální stránkou žádné pojišťovny ani instituce a informace na něm v některých příadech nemusejí být aktuální a správné. Ověřte si prosím zde získáné informace na oficiálních stránkách pojišťoven a institucí. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody způsobené informacemi zde publikovanými. Chcete-li si půjčit, zkuste půjčky bez registru můžete mít finance do pár dní na vašem bankovním účtu.