cz de en

pojištovny

"Díky přesným a dobře roztříděným informacím, jsem zde nalezla přesné odpovědi na mé nejasnosti ohlendě povinného ručení a poté si jej pomocí on-line porovnávače objednala během pár minut z domu."

Účetní, Brno, Bc. Lucie Audová
Nejlevnější letní pneumatiky online.


Úvod » Nehody » Ztráta SPZ
tisk stránky přidat k oblíbeným položkám

Ztráta SPZ

Ztratili jste vaším nebo cizím zaviněním SPZ na vašem vozidle? Tak to velice opatrně, protože policie vám při tomto zjištění naúčtuje pokutu v rozmezí 5 000 Kč až 10 000 Kč a taky možnost dokonce až na jeden rok odebrat řidičský průkaz. Tyto ne příliš malé sankce hrozí řidičům hlavně z toho důvodu, že toho spousty z nich zneužívala hlavně při vyfotografování policií, či překračování rychlosti. Pak bylo vozidlo takřka k nerozpoznání. Dnes se Vás nikdo nebude ptát, zda-li se vám to stalo úmyslně či nikoliv. Bez SPZ zkrátka na silnici nemůžete.

Ztratil jsem SPZ a co dál?

Pokud zjistíte, že na vašem vozidle chybí SPZtka, měli byste to neprodleně nahlásit policii. Policie tuto událost začne řešit jako přestupek. Pokud zjistíte ztrátu SPZ během jízdy, nesmíte pokračovat v jízdě, vozidlo odstavit a pokračovat v řízení vašeho vozidla zase až po obstarání nové SPZ.
Pokud vás přesto policie zastaví a zjistí tento nedostatek, pokud doložíte svědectví jiné osoby či jiné důkazy (např. fotografie, video apod.), že jste na cestu vyjížděl s oběma SPZtkami, existuje jakási možnost zohlednění. Samozřejmě každý řidič pokud má SPZ, musí dbát a jeho povinností je, aby byly čitelné, jinak hrozí stejný osud.

Jak získám novou SPZ?

Novou registrační značku (SPZ) získáte na orgánech magistrátu měst a obcí s rozšířenou působností. S sebou je potřeba vzít malý a velký technický průkaz od vozu, na němž chybí SPZ a občanský průkaz. Nejčastěji dostanete novou SPZ na počkání.
Poplatek činí 450,-Kč u vozidla, 250 Kč pak u přívěsu či motocyklu. V případě odcizení je třeba doložit zápis o oznámení policii ČR, v případě ztráty prohlášení o ztrátě, v případě odcizení pouze jednoho kusu SPZ je potřeba zbyly kus odevzdat. Veškeré doklady se předkládají v originále, popř. v ověřených kopiích, vždy jedná osoba oprávněná nebo osoba s plnou mocí.
Autor: Ing. Lukáš Ouředníček | Aktualizováno: 18.9.2013
© Ztráta SPZ 2024
| Ochrana osobních údajů | Ostaní webové stránky | Kontakt |
Tento web není oficiální stránkou žádné pojišťovny ani instituce a informace na něm v některých příadech nemusejí být aktuální a správné. Ověřte si prosím zde získáné informace na oficiálních stránkách pojišťoven a institucí. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody způsobené informacemi zde publikovanými. Chcete-li si půjčit, zkuste půjčky bez registru můžete mít finance do pár dní na vašem bankovním účtu.