cz de en

pojištovny

"Díky přesným a dobře roztříděným informacím, jsem zde nalezla přesné odpovědi na mé nejasnosti ohlendě povinného ručení a poté si jej pomocí on-line porovnávače objednala během pár minut z domu."

Účetní, Brno, Bc. Lucie Audová
Nejlevnější letní pneumatiky online.


Úvod » Nejlevnější Povinné ručení 2012 srovnání
tisk stránky přidat k oblíbeným položkám

Nejlevnější Povinné ručení 2012 srovnání

Povinné ručení je pojistka, kterou si ze zákona musí sjednat každý provozovatel motorového vozidla. Z této pojistky se hradí škoda, kterou pojistník způsobí třetí straně. Pokud máte povinné ručení několik let, je velmi pravděpodobné, že není tak výhodné, jako povinné ručení, které lze sjednat v současné době. Pokud uvažujete, že si sjednáte povinné ručení 2012 jiné pojišťovny, jistě se vám bude hodit několik zaručených rad, podle kterých se je třeba při výběru povinného ručení řídit.

Přináší povinné ručení 2012 nějaké změny?


Jako každým rokem, i povinné ručení 2012 se mírně liší od těch z předcházejících let. Každá pojišťovna s stanovuje jiné podmínky svého pojištění a proto je vhodné vyhledat změny u konkrétní pojišťovny. Pokud momentálně neplánujete uzavřít povinné ručení 2012 u jiné pojišťovny, informujte se u své stávající, zda se nezvýší výše pojistného, bonusy a podobně. Pravděpodobně budou ceny povinného ručení 2012 podobné, jako v minulém roce, ale vyplatí se na to nespoléhat a raději si informace o novinkách vyhledat.

Jak si vybrat povinné ručení 2012?


Jste se svým povinným ručením nespokojení a chcete si ho sjednat u jiné pojišťovny? Časy, kdy povinné ručení nabízela pouze Česká pojišťovna jsou již dávno pryč a vy si můžete vybrat povinné ručení 2012 téměř u jakékoliv pojišťovny. Jednotlivé pojistky se od sebe liší nejen cenou, ale samozřejmě i asistenčními službami a různými bonusy. Možná byste se divili, kolik můžete změnou povinného ručení ušetřit. To samé pojištění vás může u jiné pojišťovny vyjít o několik set až tisíc korun méně.

Kdy platit povinné ručení 2012


Povinné ručení se zpravidla platí čtvrtletně, ale většina pojišťoven umožňuje platit také půlročně či jednou za rok. Zdaleka nejvýhodnější je však povinné ručení 2012 platit čtvrtletně. Pokud se podíváte na srovnání, uvidíte, že v případě platby jednou ročně přeplatíte o několik set korun. Povinné ručení můžete platit složenkou či převodem na účet. Dejte si však pozor na správné vyplnění variabilního symbolu. V případě, že ho vyplníte špatně, se platba nepřipíše včas a vy budete na nějakou dobu bez pojištění.

Kde sjednat povinné ručení 2012?


V minulosti šlo povinné ručení sjednat pouze na pobočkách pojišťoven. V posledních několika letech však můžeme ušetřit nejen čas, ale i peníze, pokud se rozhodneme sjednat si pojištění telefonicky či ještě lépe přes internet. Sjednejte si povinné ručení 2012 přes internet i vy, jde to velmi jednoduché. Zpravidla stačí písemně vypovědět vaše staré pojištění a prostřednictvím online formuláře zažádat o nové. Je to otázka několika minut. Pojištění online je navíc zpravidla o něco levnější, než to, které uzavřete na pobočce.

Nabídka povinného ručení 2012 je velmi pestrá a můžete si ho sjednat téměř u jakékoliv pojišťovny. Pojišťovny se mohou o své klienty přetrhnout a řada z nich dokonce vysílá své pracovníky až domů, takže nebudete muset chodit na pobočku i v případě, že si nebudete chtít povinné ručení 2012 sjednat přes internet.

Povinné ručení 2012 a bonusy


Výše pojištění se odvíjí také od vaší řidičské minulosti a to docela zásadním způsobem. Pojišťovny poskytují nejrůznější bonusy za to, že jste v minulosti nezpůsobili žádnou škodu. Výše bonusů se odvíjí od délky vaší řidičské praxe, respektive od doby, po kterou máte sjednáno nějaké povinné ručení. Pokud máte motorové vozidlo již několik let a ještě jste nezpůsobili nehodu, bude pro vás povinné ručení 2012 výhodné. V opačné případě můžete počítat s malusem, tedy jakousi penalizací za v minulosti způsobené škody.
© Nejlevnější Povinné ručení 2024 srovnání
| Ochrana osobních údajů | Ostaní webové stránky | Kontakt |
Tento web není oficiální stránkou žádné pojišťovny ani instituce a informace na něm v některých příadech nemusejí být aktuální a správné. Ověřte si prosím zde získáné informace na oficiálních stránkách pojišťoven a institucí. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody způsobené informacemi zde publikovanými. Chcete-li si půjčit, zkuste půjčky bez registru můžete mít finance do pár dní na vašem bankovním účtu.